Turbulens világunkban egyre nagyobb kihívás nyomon követni a trendeket, megérteni a legújabb technológiákat és felismerni, mikor érdemes váltani. A FinTechZone Influencer Program keretében a jövő pénzügyeire való felkészülést tennénk eredményesebbé a legújabb technológiák és a pénzügyek közös területén jártas szakemberek bevonásával. Miért ne lehetnél Te is FinTechZone Influencer?
A missziónk
A FinTechZone missziója, hogy segítse a pénzügyi közvetítői rendszer szakembereinek, valamint a korai felhasználók felkészülését a pénzügyek új világára. Az elmúlt évek robbanásszerű technológiai fejlődésének (pl. cloud, big data, gépi tanulás, Internet of Things, virtuális valóság, elosztott rendszerek stb.) köszönhetően mára a digitális pénzügyek területe rendkívül szerteágazó lett , amelyek megismertetésébe szeretnénk bevonni a téma jártas és lelkes hazai fanatikusait.
Háttérinformációk: a FinTechZone story
Lelkesedésből, autodidakta módon kezdtünk el írni közel három évvel ezelőtt a Linkedin-en, majd 2016. szeptember 1-jén ketten elindítottuk a témának szentelt FinTechZone.hu oldalt. Azóta több mint 500 bejegyzés született és közel 20 szakember osztotta meg tapasztalatait, gondolatait az új digitális pénzügyi világgal és megoldásaival kapcsolatban a FinTechZone.hu „hasábjain”.
Háttéradatok:
- Célcsoport: a pénzügyi közvetítői rendszerben dolgozó szakértők, közép- és felsővezetők, továbbá a korai felhasználók.
- 2017.01.01.-2017.12.31. között 110 ezer olvasója volt a fintechzone.hu oldalnak.
- 2018.01.01.-2018.11.27. között már 120 ezer olvasónk volt, így várhatóan év végre 20%-kal lesz magasabb a FinTechZone olvasóinak száma, mint a megelőző 12 hónapban.
- Életkor alapján az olvasók 45%-a 25-34 év, 31%-a 35-44 év közötti.
- Földrajzi elhelyezkedés alapján az olvasók 85%-a Budapestről és Pest-megyéből keresi fel a FinTechZone-t.
- Nem alapján az olvasók 70%-a férfi.
- Eszköz alapján: 55% okostelefonról és tabletről követi nyomon a FinTechZone írásait.
- A mobil operációs rendszer alapján az olvasók több mint 40%-a iOS-ről éri el a FinTechZone-t.
- Facebook követők száma: 7.600.
FinTechZone Influencer Program
Keressük azokat a pénzügyek világában jártas és a technológiai újdonságok iránt érdeklődő – írói vénával is rendelkező – szakembereket, akik egy ideje tervezik gondolataik megosztását szélesebb szakmai és/vagy felhasználói közösség(ek)ben is. Ha már elkezdted az írást (bloggerkedést) és írásaidat a FinTechZone-on is szeretnéd megosztani, akkor is örömmel látunk.
A FinTechZone Influencer Programhoz csatlakozóknak az íráshoz szakmai segítséget, a publikáláshoz szerkesztőségi hátteret és a network építéshez a FinTechZone csatornáit biztosítjuk. Az elmúlt két év alatt megszerzett tapasztalataink megosztásával is hozzájárulunk ahhoz, hogy gondolataid „képernyőre vetése” a lehető legeredményesebb legyen. Végül, de nem utolsó sorban egy olyan szakértői, véleményformáló közösség tagjává válhatsz, akikkel a közös gondolkodás még többet hozhat ki belőled.
A jelentkezés előtt célszerű átgondolnod, mi a célod az írással (tanulás, self-branding, network építés stb.), valamint milyen célcsoportot szeretnél megszólítani. A célunk, hogy win-win-win szituációt teremtsünk az olvasók, a szerzők és a FinTechZone számára:
- az olvasóinknak hiteles, gyakorlati, a munkájukat (és/vagy pénzügyeik kezelését is) segítő tartalmat kívánunk biztosítani,
- szerzőink egyéni céljaik teljesüléséhez szeretnénk hozzájárulni, hogy
- tovább erősíthessük a FinTechZone influencer szerepét.
Jelentkezés: 2018. december 31-ig
Ha hiszel a missziónkban és betekintést adnál másoknak is a pénzügyek és a technológia közös világába, vagy bemutatnád fintech megoldásokkal kapcsolatos tapasztalataidat, akkor örömmel várunk a programba. Jelentkezésedet 2018. december 31-ig várjuk az alábbi linken található űrlapon keresztül. Ha kérdeznél, akkor fordulj hozzánk bátran a hello@fintechzone.hu e-mail címen!
RÓLUNK
A FinTechZone-nál azokat a 21. századi digitális pénzügyi megoldásokat keressük, amelyekkel a pénzügyek egyszerűbbé, gyorsabbá és átláthatóbbá válnak. Erre keresünk és hozunk fintech példákat itthonról és a nagyvilágból.
Megmutatjuk, milyen szolgáltatásokat alapoznak a legújabb technológiákra (pl. AI, blockchain), a legfrissebb törvényi, szabályozói változtatásokra (pl. PSD2), mire lesz jó a nyílt bankolás (open banking), vagy az azonnali fizetés. Emellett vizsgáljuk a jelenlegi digitális banki és biztosítói megoldások ügyfélélményét, árazását, hogy irányt mutathassunk az okosabb pénzügyi világba!