blank

2024.08.15.

25 millió eurós digitális kötvénykibocsátás blokkláncon

Szerző:

Kategóriák:

Az olasz Cassa Depositi e Prestiti (CDP) 25 millió euró értékben digitális kötvényt bocsátott ki Polygon blokkláncon, amelyet az Intesa Sanpaolo egyedüli befektetőként jegyzett. A kibocsátás jelentős előrelépésnek számít a blockchain technológia pénzügyi alkalmazásában, amit Olaszország új “Fintech-rendelete” tett lehetővé – írja Ledger Insights.

A digitális kötvények új kora

A digitális kötvénykibocsátás az Európai Központi Bank (EKB) nagykereskedelmi DLT (Distributed Ledger Technology) elszámolási kísérleteinek része, amelyek célja, hogy a blokkláncot használják a pénzügyi tranzakciók központi banki pénzzel történő elszámolására.

A nyilvános blokklánckötvény-kibocsátás központi banki pénzzel történő elszámolása nem az egyetlen újdonsága volt a digitális kötvénynek. Ez az első digitális kibocsátás, amely az olasz „fintech-rendelet”  alkalmazza, illetve ez volt a DLT Pilot Regime olaszországi bevezetése is.

Az Olasz Nemzeti Bank a TIPS Hash Linket alkalmazta a tranzakciók lebonyolítására, így lehetővé vált a blokklánc integrálása a TARGET2 átutalási rendszerbe. Ez a kibocsátás az első alkalom, hogy az olasz “Fintech-rendeletet” alkalmazták digitális értékpapírok kibocsátására anélkül, hogy központi értéktárakra, vagy banki közvetítőkre lenne szükség.

Fabio Massoli, a CDP igazgatási, pénzügyi, ellenőrzési és fenntarthatósági igazgatója kiemelte a tranzakció jelentőségét. Szerinte ez egy jelentős előrelépés a CDP számára a blokklánc technológia tőkepiaci innovációs alkalmazásában.

Massimo Mocio, az Intesa Sanpaolo vezérigazgató-helyettese és globális banki és piaci vezetője hangsúlyozta, hogy ez a tranzakció egyedülálló, és teljes mértékben megfelel az új jogi és szabályozási környezetnek.

Niccolò Bardoscia, az Intesa Sanpaolo digitális eszközökkel való kereskedésért és befektetésekért felelős vezetője a blokkláncban rejlő lehetőségekről beszélt. Kiemelte, hogy a nyilvános blokkláncok hatékony eszközök a pénzügyi intézmények számára, mivel gyorsabb és biztonságosabb tranzakciókat tesznek lehetővé.

A tokenizáció pedig új szintet képvisel a pénzügyi piacokon, mint a hatékonyság és az automatizálás friss paradigmája.

Ez a digitális kötvénykibocsátás jól példázza az eszközök tokenizálásának egyre növekvő trendjét.

A globális bankok és vagyonkezelők a blokklánc-technológia alkalmazásával igyekeznek fokozni működésük hatékonyságát. Ennek révén gyorsabban dolgozzák fel a tranzakciókat, növelik az átláthatóságot, csökkentik a költségeket és javítják az általános hatékonyságot.

[Forrás: Ledger Insights, TheCoinRepublic – Medium] | Címlapfotó: stock.adobe.com | Licenc: FinTech Group Kft.
Címkék:
blank