A fintech világ csúcsvezetői a múlt heti amszterdami Money20/20 konferenciáról áthelyezték székhelyüket Dublinba, a MoneyConf-ra. Kirepültük mi is, hogy választ kaphassunk a fintech jövőjével kapcsolatos kérdéseinkre.
A TOP10 kérdés
- Mire számíthatunk a nap végén? A fintech világban megmarad a sok kis játékos, vagy a nap végére csak pár nagy platform marad talpon?
- Az open banking sikerének kulcsa az ügyfelek kezében van. Az adatokhoz csak azok a szolgáltatók és csak olyan mértékben férhetnek hozzá, amennyire az ügyfél azt engedélyezi számukra. Ennek fényében van-e életképes üzleti modell az open banking mögött?
- Az open banking szolgáltatási modell célja, hogy az adatok intelligens elemzésén keresztül a pénzügyi szolgáltatók az ügyfelek élethelyzetéhez igazodó, számukra valós értéket képviselő szolgáltatásokat alakítsanak ki. Reális várakozás, hogy az open banking hatására beköszönt a valós ügyfélközpontú bankolás korszaka?
- Milyen szerepe lesz, lehet a bankoknak a nyílt bankolás világában?
- Hogyan fogunk vásárolni a jövőben? Hogyan változik a kereskedelem világa a Square és az Amazon szerint?
- 2017-ben a kibertámadások számos iparágat elértek. A pénzügyi szektor hogyan készül ezek kivédésére? Az új hang alapú kereskedelemre, mesterséges intelligenciára, vagy IoT-ra épülő szolgáltatások terjedésével hogyan biztosítják a pénzügyi szolgáltatók a rendszerek védelmét? A jelszavak és PIN kódok világán túl milyen védelmi intézkedésekkel akadályozható meg, hogy a csalók további teret, új lehetőséget kapjanak a csalárd tevékenységek elkövetésére?
- Hogyan használja ki a viselkedés gazdaságtanában rejlő lehetőségeket a biztosítói szektor “forradalmára”, a Lemonade?
- Hogyan változnak az ügynöki, értékesítési modellek a biztosítói szektorban? Milyen új megközelítéseket használnak az olyan insurtech startup-ok, mint a PolicyBazaar, vagy a Trov?
- Milyen hatással lehet a blockchain a pénzügyi közvetítői rendszerre? Milyen új “mediátorok” jöhetnek és kik eshetnek ki az értékláncból?
- Vannak országok – Európában például Svédország -, amelyek a “készpénzmentes társadalom” címre pályáznak. Hol tartunk most ezen az úton és reális lehet-e a következő 5 évben a készpénzmentes társadalom elérése?
A TOP12 jövőformáló
Kiválasztottuk azt a 12 társaságot, amelyek meghatározhatják a jövő bankolásának, digitális pénzügyeinek irányát. Kíváncsiak vagyunk, Ők milyen válaszokat adnak majd a fintech jövőjével kapcsolatos kérdéseinkre.
#dublinboljelentjuk
A MoneyConf-ról a bejelentkezéseinket a social oldalakon a #dublinboljelentjuk hashtag-en keresztül követhetitek nyomon. A konferenciát követően, 2018.06.19-én az EWPN Katapulton foglaljuk össze a legfontosabbakat. Részleteik itt.