A mai napon egyszerre indult el az Apple Pay szolgáltatás az Erste Banknál és a GRÁNIT Banknál. Az utóbbi különösen nagy meglepetés, mivel az utolsó pillanatig sikerült titokban tartaniuk a bejelentést. Az OTP Bankkal együtt immár három bank ügyfelei használhatják az Apple Pay-t. Mutatjuk a különbségeket.
Mi a különbség az OTP, az Erste és a GRÁNIT Apple Pay között?
Gyors tesztelés és a FinTechZone olvasóktól kapott információk alapján összegyűjtöttük, melyek a legfontosabb különbségek a három banknál:
- az OTP Banknál van lehetőség a mobilbanki alkalmazáson (OTP SmartBank) keresztül hozzáadni a Maestro/Mastercard bankkártyákat az Apple Pay-hez (“in-app provisioning“). Erre az Erste Bank és a GRÁNIT Bank esetén nincs lehetőség; az Erste MobilBank, az Erste MobilePay, valamint a GRÁNIT eBank alkalmazásokból nem lehet kezdeményezni a bankkártya hozzáadását az Apple Pay-hez.
- Az Erste Bank és a GRÁNIT Bank esetén a bankkártyákat csak az Apple Wallet alkalmazáson keresztül lehet hozzáadni. Részletek alább.
- Az Erste Bank esetén nem csak a Maestro/Mastercard, hanem a Visa bankkártyákat is hozzáadhatjuk az Apple Pay-hez.
Az Erste Bank esetén a kártya hozzáadása során szükség lesz az ún. internetes vásárlás ellenőrző kód (3D Secure kód) megadására is, amit a bank sms-ben küld ki. A 3D Secure kód helyett választhatjuk a call centeren keresztüli kártyaellenőrzést is. A GRÁNIT Bank esetén 3D Secure kódot nem kell megadni, illetve call centeren keresztüli kártyaellenőrzésre sincs szükség.
Útmutató az Apple Pay beállításához iPhone-on Erste Bank és GRÁNIT Bank ügyfeleknek
Az Apple Pay beállításához hozzá kell adni a hitelkártyánkat és/vagy a betéti bankkártyánkat a Wallethoz. Instrukciók az Apple-től:
- “A Walletban koppints a Hozzáadás gombra. Elképzelhető, hogy be kell jelentkezned az iCloudba az Apple ID-val. Ezt követően tedd a következők egyikét:
- Új kártya hozzáadása: Tartsd az iPhone-t úgy, hogy a kártya a keretben legyen, vagy add meg manuálisan a kártyaadatokat.
- Korábbi kártyák hozzáadása: Válaszd ki az Apple ID-val társított kártyát, a többi eszközödön az Apple Payjel használt kártyákat vagy a korábban eltávolított kártyákat. Koppints a Folytatás gombra, majd add meg mindegyik kártya CVV-számát (ellenőrző kódját).”
Milyen készülékkel lehet majd használni az Apple Pay-t?
Az Apple Pay használatának feltétele, hogy az ügyfelek olyan iPhone készülékkel rendelkezzenek, amelyek támogatják a Face ID és/vagy a Touch ID funkciót (kivéve az 5s modellt).
Az Apple Pay támogatott iPhone modellek:
- iPhone Xs Max
- iPhone Xs
- iPhone Xr
- iPhone X
- iPhone 8 Plus
- iPhone 8
- iPhone 7 Plus
- iPhone 7
- iPhone 6s Plus
- iPhone 6s
- iPhone 6 Plus
- iPhone 6
- iPhone SE
Kapcsolódó cikkek:
- Indul az Erste Banknál is az Apple Pay, 2019.07.01.
200 ezer Apple Pay felhasználó Magyarországon év végéig
Az Apple Pay megjelenése – függetlenül attól, hogy kevesebben vannak az iOS felhasználók, mint az Androidosok – lökést adhat a hazai érintéses mobilfizetésnek, és várhatóan:
- az indulást követő hetekben, hónapokban arányaiban több iPhone felhasználó fogja virtualizálni a bankkártyáját,
- arányaiban többen fognak fizetni és gyakrabban a mobiljukkal, mint az Androidosok.
A FinTechZone becslése alapján a közel 1 millió hazai iPhone felhasználó közül 200 ezer adhatja hozzá év végéig bankkártyáját az Apple Pay-hez, ha a CIB Bank és a K&H Bank is elindulnak a szolgáltatással a következő hónapokban.
Az Androidos érintéses mobilfizetés alacsony használatának eddigi okaival, az Apple Pay hazai piaci hatásaival és terjedésével, az azonnali fizetés és a PSD2 által megjelenő új mobilfizetési megoldásokkal részletesen is foglalkozunk majd a PayTechShow-n.