2018.12.03.

Új fintech prototípusok 30 óra alatt a Fintechlab Hackathonon

Szerző:

Kategóriák:

Pénteken este elstartolt Magyarország első fintech fejlesztői versenye, a Fintechlab Hackathon. A világ minden tájáról érkeztek kódolók, designerek, hogy 30 óra alatt megalkossák a jövő pénzügyi prototípusait. A 25 ezer eurós befektetési lehetőséget a pénzügyi tudatosságunkat segítő lengyel-bosznia-hercegovinai vegyes csapat megoldása, az MKB.me nyerte el. Mindeközben az Oracle-lel közös PRO Challenge keretében 7 hazai és nemzetközi fintech integrálódott az Oracle és az MKB közös Open Banking API-jaira.

MKB BANK FINTECH PROGRAM

2016-ban indította el az MKB Bank a fintech programját és ennek részeként Magyarország első Fintech Akadémiáját és Fintech Versenyét. A program folytatásaként 2017-ben elindult az első hazai fintech inkubátor, az MKB Fintechlab, majd év végén sor került a nyílt bankolást előkészítő, első közép-kelet-európai banki API tesztelői versenyre is. Idén fintech hackathonnal és – az Oracle-lel együttműködésben – 1.500 API hozzáféréssel bővült az MKB Bank fintech programja. Az idei verseny stratégiai partnerei a GIRO Zrt. és a lengyel BOS Bank, a zsűri partnerei pedig az MVM Zrt. és a Magyar Posta, amelyek vezérigazgatói segítették az MKB Bankot a zsűrizésben.

A világ minden tájáról érkeztek Budapestre

A Fintechlab Hackathon fejlesztői versenyre Guatemalából, Indiából, Egyiptomból, Franciaországból, Németországból, Romániából, Lengyelországból, Szerbiából, Bosznia-Hercegovinából és Szlovákiából érkeztek, hogy bemutassák, miképpen lehet a banki adatokat felhasználni pénzügyi tudatosságunk növelésére, vagy épp az ökológiai lábnyomunk csökkentésére.

Az előbbi kihívásra a lengyel-bosznia-hercegovinai Digi.me csapat MKB.me megoldása kínálta a legötletesebb megoldást és nyerte el a 25 ezer euró értékű befektetési lehetőséget. A nyílt bankolás (open banking) eszközeire alapozott, a környezettudatosságunkat fejlesztő applikációk közül a francia csapat megoldása, a Leaf lett a győztes és nyerte el a lengyel BOS Bank díját.

A banki adatok hasznosítása mellett a csapatok azzal is foglalkozhattak, milyen újfajta megoldásokkal lehetne csökkenteni a készpénzhasználatot a 2019. július 1-jén Magyarországon elinduló azonnali fizetési rendszeren keresztül. Az azonnali fizetési rendszerért felelős GIRO Zrt. a magyar-román csapat KPEYE fantázianevű, a kis- és középvállalkozások pénzügyeit támogató menedzsment megoldásnak ítélte oda a díjat.

Nemzetközi kiugrási lehetőség

A fejlesztői versennyel párhuzamosan – a Hackathon Pro keretében – az MKB Bank és az Oracle sikeres együttműködésének köszönhetően a világcég megnyitotta az 1.500 API hozzáférést tartalmazó piacterét a már érettebb fázisban lévő hazai és nemzetközi fintech startupok számára. A startupoknak szintén 30 óra állt rendelkezésre, hogy megoldásukat integrálják az Oracle rendszeréhez és demonstrálják az eredményeket.

7 fintechnek sikerült a 30 órás integráció, közülük Magyarországot a Blueopes, a W.UP és a Family Finances képviselték, amelyek részt vehetnek az Oracle API roadshow-ja következő helyszínén, Londonban, illetve bekerülhetnek a társaság globális termékportfóliójába.

Iparágakon átnyúló partnerség

Az MKB Bank a fintech startupok számára stratégiai partnerein keresztül a nemzetközi piacra lépés, továbbá más iparágakban történő hasznosítás lehetőségét is biztosítja. Az idei évi hackathon már ennek a partnerségi stratégiának az első lépése. Az MKB Bank a hackathonon is megerősítette, célja a teljes hazai fintech szektor fejlesztése partnerségeken keresztül. A hackathonon született megoldások több szektor több nagyvállalata számára lehetnek hasznosak.

Címkék: