2024. október 15.
FinTechShow

EARLY BIRD JEGYEK    2024.04.30-IG! 

2024. november 26.
BankTechShow

EARLY BIRD JEGYEK    2024.04.30-IG! 

2023.12.15.

Új számlavezető és hitelezési rendszert vezet be az OTP Bank

Szerző:

Kategóriák:

Az OTP Bank új számlavezető és hitelezési rendszerrel fejleszti a bankolás élményét lakossági, valamint kis- és középvállalkozó ügyfelei számára, amelyhez az Intellect Global Consumer Banking (iGCB), az Intellect Design Arena Ltd. fogyasztói banki üzletága által fejlesztett eMACH.ai alapú Intellect Digital Core and Lending rendszerét (IDC) választotta.

A szerződést az OTP Bank képviseletében Csányi Péter, az OTP Bank vezérigazgató-helyettese, a Digitális Divízió vezetője és Becsei András, az OTP Bank lakossági üzletágának vezérigazgató-helyettese, valamint Rajesh Saxena, az Intellect Global Consumer Banking, Intellect Design Arena vezérigazgatója írta alá, a májusban aláírt együttműködési megállapodást követően.

Az OTP Csoport a közép-kelet-európai régió egyik legnagyobb független pénzügyi szolgáltatója, amely 12 országban több mint 41 000 munkavállalóval 17 millió ügyfélnek nyújt univerzális szolgáltatásokat. Mérlegfőösszege meghaladja a 100 milliárd eurót. Az OTP Csoport az Európai Bankhatóság 2023-as stressztesztje alapján Európa 4. legstabilabb bankcsoportja.

A felhőalapú technológiai és neobanki üzleti kihívások újfajta megközelítést igényelnek a pénzügyi szektor szereplőitől. A rugalmasság, a skálázhatóság és a magas szintű rendelkezésre állás ma már alapvető követelmény az informatikai megoldásokkal szemben.

Az IDC, amely az eMACH.ai-ra épül, az egyik legátfogóbb Open Finance-re (nyílt bankolásra) alkalmas banki alapmegoldás és hitelezési felület világszerte. Az IDC megoldás az alábbiakban tudja segíteni az OTP Bankot:

  • az innovatív termékek és szolgáltatások bevezetése az újrafelhasználható komponensekből felépülő architektúrán alapuló platformon keresztül, amely hozzáférést biztosít számos, már készen álló elemi szolgáltatáshoz, üzleti összetevőhöz és eseményindításhoz;
  • magas szintű ügyfélélmény kínálása és a piaci lehetőségek kiterjesztése országokra szabott kompozit funkciókat szolgáltató piactérrel,
  • a bank alkalmazottai hatékonyságának növelése termékeken átívelő munkafolyamat-támogatással és szabályalapú motorok segítségével;
  • cloud-native platform segítségével forgalomtól és terheléstől függően bővíthető infrastruktúraháttér biztosítása.

Csányi Péter, az OTP Bank vezérigazgató-helyettese, a Digitális Divízió vezetője a következőképpen nyilatkozott a partnerségről:

„Az OTP Banknál az ügyfeleink állnak minden tevékenységünk középpontjában. Közös a szemléletünk az iGCB-vel, és úgy gondoljuk, hogy a banki alaprendszer rugalmassága lehetővé teheti számunkra, hogy fenntartható, személyre szabott, ügyfeleink szerteágazó igényeinek megfelelő banki élményt teremtsünk. Arra készülünk, hogy az iGCB-vel új korszakot kezdhetünk a bankolásban.”

Rajesh Saxena, az Intellect Design Arena, Global Consumer Banking (iGCB) vezérigazgatója szerint:

„Az iGCB-nél hiszünk abban, hogy meg kell értenünk az ügyfelek igényét és innovatív technológiákkal kell felülmúlnunk az elvárásaikat. A stratégiai terveinkkel összhangban tavaly mutattuk be Európában az IDC-t, a világ egyik legátfogóbb, nyílt bankolást támogató számlavezető rendszerét.

Ez a technológiai partnerség Magyarország legnagyobb bankjával, Kelet-Közép-Európa egyik vezető bankcsoportjával, az OTP Bankkal megerősíti az “ügyfél az első” célkitűzésünket. Szeretnénk továbbra is jövőálló, skálázható és biztonságos banki élményt nyújtani a kelet-közép-európai régióban, ennek érdekében továbbra is jelentős mértékben fektetünk be az eMACH.ai platformunk megerősítésébe, a regionális szállítási modellek kiépítésébe és a helyi tehetségek támogatásába.”

Az Intellect platformokat párhuzamosan vezetik be az OTP Csoport két tagjánál: az OTP Bankban és annak bolgár leányvállalatában, a DSK Bankban.

[Forrás: OTP közlemény]

Címkék: