Egyre többen kíváncsiak arra, hogy pénzügyeikben mely mobilalkalmazások lehetnek a leghasznosabb társuk a mindennapokban – a banki alkalmazásokon túl. Megnéztük, mit mutatnak a pénzügyi alkalmazások legfrissebb rangsorai. Míg tavaly nyáron a Revolut még „csak” a 18. helyen szerepelt a hazai ranglistán, napjainkra a legnépszerűbb alkalmazás lett. OTP SmartBank, Simple és Revolut a TOP3 idehaza.
2018 nyarán: Revolut 18. az iTunes ranglistán Magyarországon
2018 nyarán az iPhone és az Android felhasználók körében a három legnépszerűbb pénzügyi mobilalkalmazás Magyarországon a Google Play és az iTunes értékelése alapján:
- (1.) OTP SmartBank,
- (2.) Simple
- (3.) K&H mobilbank voltak.
Tavaly a vizsgált időszakban (2018 április – augusztus között) az iPhone felhasználóknál a TOP10-be bekerült még:
- (4.) OTP SZÉP kártya,
- (5.) PayPal,
- (8.) iCsekk
- (9.) Koin.
Az Androidosoknál:
- (4.) iCsekk,
- (5.) OTP SZÉP kártya
- (7.) Edenred kártya – Pro.
A Revolut és a TransferWise ekkor még kevésbé voltak olyan népszerűek és az Androidosoknál még a TOP20-ba sem kerültek be. Ezzel szemben az Apple rajongók körében a Revolut már a 18., a TransferWise pedig a 20. helyen szerepelt.
Kapcsolódó cikkek:
A nagy fordulat: a Revolut No1. a hazai iPhone felhasználók körében
2019. december 1-jén az iTunes magyarországi pénzügyi ranglistáján a TOP3 mobilalkalmazás:
- (1.) Revolut,
- (2.) OTP SmartBank,
- (3.) Simple.
Az Androidosoknál a TOP3:
- (1.) OTP SmartBank,
- (2.) Revolut,
- (3.) Simple.
Az iPhone felhasználók körében a TOP 10-ben továbbra is ott van:
- (4.) OTP SZÉP kártya,
- (5.) PayPal,
- (10.) iCsekk
a banki mobilalkalmazások mellett.
Igaz, a Koin kicsúszott a TOP10-ből, de tartja magát a 14. helyen. A TransferWise már csak a 21. helyen szerepel, de meglepetésként bekerült a TOP20-ba:
- (15.) Monese,
- (19.) MobilKincstár.
Az Androidosoknál a TOP10-ben továbbra is stabilan ott van (4.) az OTP SZÉP kártya, viszont az iCsekk és a Koin kiesetek a TOP20-ból is.
Ugyanakkor számos további meglepetés is látható: (7.) a Monese bekerült a TOP10-be, (16.) a Curve és (19.) a TransferWise a TOP20-ba. A MobilKincstár is erősen jön fel (köszönhetően a szuperállampapírnak is), illetve a PayPal-nak is stabil helye van a legnépszerűbb hazai pénzügyi mobilalkalmazások között.
iTunes TOP20
(Forrás: SimilarWeb, 2019.12.01.)
Google Play TOP20
(Forrás: SimilarWeb, 2019.12.01.)
Kapcsolódó cikkek:
A Revolut berobbanásának margójára
A Revolut látványos „berobbanásában” jelentős szerepe volt (és van továbbra is) a „pénzosztós” kampányának, amelynek keretében nyáron a társaság háromezer forintot fizetett a „becserkészőknek” minden új felhasználóért. A meglévő Revolutosok 3.000 forintot kaptak minden ismerősük után, ha azok megrendelték a Revolut kártyát. Ha pedig a meghívott használta a kártyát, akkor ő is kapott 3.000 forintot az első kártyás fizetése után.
Az eredmény gyorsan megmutatkozott: 2019. augusztus közepén a 88 ezres felhasználói tábor 2019. november végére 250 ezerre duzzadt, azaz
3 hónap alatt 162 ezer új ügyfelet szerzett kizárólag a digitális térben.
Fotó: Revolut RevRally Budapest, 2019.11.20.
Ezzel szemben a hazai bankok 24 hónap alatt ennek a töredékét sem érték el, hiába biztosította a legnagyobb hazai bankok többsége a távoli (valós idejű, videchates) ügyfél-azonosítás keretében, kizárólag a digitális térben a bankszámlanyitást.
Valószínűleg az is közrejátszhatott a hazai bankok gyenge eredményében, hogy
itthon még nem ismerték fel, önmagában a digitális csatorna nem elég, ha ahhoz nem kínálnak megfelelő digitális terméket, folyamatokat és ügyfélélményt.
Ugyanakkor azt sem szabad véka alá rejteni, hogy a Revolutnál akadnak „olykor” compliance, HR és ügyfélszolgálati problémák és továbbra sem világos, mi történne egészen pontosan a Revolut felhasználók pénzével, ha csődbe menne társaság.
Kapcsolódó cikk:
- Vírusként terjed a Revolut pénzosztós kampánya, 2019.08.12.
Címlap fotó forrás: Pxhere.com File: 1370784, Creative Commones.