A fintech világa itthon sem mese. Ha az lenne, akkor 7 csapat győzött volna az MKB FinTech Pitch&Demo Versenyen. Ehelyett 8 hazai fintech megoldás reménykedhet abban (no meg az MKB is), hogy a 18 hetes inkubátor program végén valami nagyot hozhatnak létre.
MKB: TOP1 digitális bank
Rendesen megkínálták az idei év legnagyobb hazai fintech eseményét. Az MKB FinTech Akadémiájának záró akkordját a Groupama Arénában tartották. A versenyt felizgató felvezető beszédekből megtudtuk,
az MKB Bank TOP1 akar lenni itthon úgy a digitális bankolás, mint az ügyfélélmény területén,
a PSD2 egy megállíthatatlan dolog, aminek az élére kell állni, nem pedig elé feküdni, és hogy
az MKB a fintech cégek partner bankja akar lenni.
A Kiválasztottak
Jöttek a fintech csapatok is szép számmal, szám szerint 13-an, akiket közel 60 pályázó közül választottak ki.
A zsűri döntése alapján közülük 8-an léphetnek be az inkubátor kapuján a jövő év elején.
A poént nem lőjük le az elején, bemutatjuk röviden, ki mit ígért a 18 hétért, az MKB-s mentorálásért, API-kért, a sandboxért és miegymásért cserébe.
1.) Wyze
A Wyze egy „ragasztó réteget” ígért, ami minden fintech cég odatapadását segítené a bankok rendszeréhez, amivel könnyebben lehetne csomagban árusítani azok szolgáltatásait.
2.) Blueopes
A Blueopes a vagyonmenedzsmentet emelné 21. századi szintre, robot tanácsadókkal ugrana neki a környezet- és társadalomtudatos portfóliókészítésnek.
3.) Nazca
A Nazca nevű szolgáltatás igazából egy szexinek szánt élményépítő megoldás, amivel jobban tudna bennünket terelgetni a bank személyes céljaink eléréséhez.
4.) Family Finances
A Family Finances nemcsak azért volt unikum, mert a nagyon fiatalokat célozza meg, hanem azért is, mert nagyon fiatalok hozták az ötletet, azaz a gyerekeknek szánt folyószámla és bankkártya ötletét.
5.) Elevator Finance
Az Elevator Finance az online áruhitel igénylést egyszerűsítené a maximális ügyfélélmény megvalósítása mellett.
6.) HUBIT
A Hubit egy online profilozó alkalmazás, ami szinte mindent tud arról, hogy mit csinálunk az interneten. Az információk összekötésében és a konverzió növelésében tudnának segíteni.
7.) SEON
A SEON fejlesztői az internetes csalások megakadályozására fókuszáltak, de termékük akár az elektronikus ügyfél azonosításra is alkalmas.
8.) Tőkeportál
A Tőkeportál az equity alapú crowdfundingot hozná el Magyarországra, a befektetésért cserébe részesedéssel fizetnének nekünk.
Nos, ők 8-an számíthatnak arra, hogy az MKB szárnyai alatt kapjanak szárnyakat.
Gratulálunk! De a neheze csak most jön. Meg majd a 18. hét után.
E helyen hamarosan bemutatjuk a győztes teameket, de természetesen az inkubátor programot is figyelemmel kísérjük majd.